Uvolnění a snížení stresu: Víkend s jógou a mindfulness

Pátek 22. září 2023 od 17:00 – Neděle 24. září 2023 do 15:00
Tuněchodský Mlýn – Tuněchody 21, Stříbro 349 01

Yogový pobyt s mindfulness 11/2022

— Kam jde pozornost, tam jde energie —

Pojďte si odpočinout, zastavit se a načerpat síly.

Dopřejte si víkend jen pro sebe (a se sebou :)) v příjemném a klidném prostředí bývalého mlýna  obklopeného borovými lesy, potůčkem a pasoucími se ovcemi. Během víkendu se budeme věnovat józe, meditaci všímavosti a zažijeme také kakaovou ceremonii.

Víkendem vás provedou dva zkušení lektoři, Tereza Hausmanová, lektorka mindful jógy, která kombinuje vinyasu/hatha, somatickou a terapeutickou jógu, a Robert Kučera, lektor Mindfulness ve vztazích se zaměřením na vděčnost a laskavost.

Tématem víkendu je „uvolnění”. Uvolňovat se můžeme na mnoha úrovních – fyzické, mentální, emoční. Tyto úrovně jsou spolu navíc úzce propojeny. Společně se podíváme na to, jak pracovat s tím, abychom přinesli více uvolnění do těchto různých částí a žili tak méně ve stresu a napětí a více v radosti a klidu.

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?

  • Příjemně protáhneme a uvolníme tělo a mysl během lekcí jógy.
  • Podpoříme všímavost praxí a meditacemi Mindfulness.
  • Ochutnáme RMT (Relational Mindfulness Training) v dyádách a ve skupině.
  • Vyzkoušíme si dechová cvičení pro rozproudění naší životní energie.
  • Ujasníte si své hodnoty a záměry.
  • Zažijeme kakaovou ceremonii, během níž se budeme moci spojit s naším nejhlubším záměrem, otevřít své srdce a podívat se do jeho hloubky.
  • Budete mít čas na sebe a na procházku.
  • Potkáte nové, podobně laděné lidi.

PŘEDBĚŽNÝ PROGRAM:

Pátek

16:30 – 17:15 příjezd
17:15 – 18:45 jóga
19:00 – 20:00 večeře
20:00 – 21:30 úvodní kruh

Sobota

08:00 – 9:30 jóga
09:30 – 10:30 snídaně
10:30 – 13:00 workshop Mindfulness / RMT
13:00 – 16:00 oběd a volný čas
16:00 – 18:30 léčivá kakaová ceremonie
19.00 – 20:00 večeře
20:00 – 21:00 společný večer/ relaxační jóga

Neděle

08:00 – 9:30 jóga
09:30 – 10:30 snídaně
10:30 – 13:30 workshop Mindfulness + závěrečný kruh
13:30 oběd, odjezd/procházka po okolí

O JÓZE

V lekcích jógy je kladen důraz na laskavou pozornost k tělu a mysli. Lekce jsou kombinací jemného pohybu vycházející z terapeutické a somatické jógy pro zklidnění nervové soustavy, a zároveň dynamičtější části pro rozproudění energie (prány) v těle. Jóga nás vede do našeho nitra a středu a pomáhá nám kultivovat pocit vnitřního bezpečí.

MINDFULNESS A VŠÍMAVOST VE VZTAZÍCH

Mindfulness neboli Všímavost je schopností plně prožívat přítomný okamžik a s nadhledem i se zájmem objevovat, co se v něm odehrává. Všímavost je pro nás cestou ke zdravému, radostému a udržitelnému přístupu k sobě, k druhým i k prostředí, ve kterém žijeme. Všímavost máme všichni, ale je jen na nás, jak moc ji budeme kultivovat a přinášet tak její plody do našich životů.

Zdravé vztahy jsou i podle rozsáhlých studií to nejdůležitější, co v životě máme a jsou také zdrojem štěstí, spokojenosti a naplnění v životě. Přijďte ochutnat, jaké by to bylo, kdybychom jim uměli věnovat tu správnou pozornost. Vyzkoušíme si, jak je možné se ve vztazích uvolňovat a být více sami sebou.

O KAKAOVÉ CEREMONII

Raw kakao je superpotravina a působí blahodárně na tělo, mysl i duši. Kakao otevírá srdce a zároveň uzemňuje a stabilizuje. Kromě toho, kakao uvolňuje hormony štěstí (serotonin, dopamine) a působí antidepresivně, a tak vyvolává pocity spokojenosti, lásky, vděčnosti. Součástí ceremonie je meditace a tanec.

Základním pravidlem je, že vše je dobrovolné.

PRO KOHO

  • Pro všechny se zájmem o vnitřní ztišení a sebepoznání.
  • Předchozí zkušenost s jógou a mindfulness meditacemi není nutná. Pokud zkušenosti máte, víkend pro vás může být dobrou příležitostí k prohloubení a rozšíření vlastní praxe a k tomu být delší čas tady a teď.

UBYTOVÁNÍ A STRAVA

Ubytuje nás malebný a historií prodchnutý Tuněchodský Mlýn, nacházející se v lesích 13 km od Stříbra (na jihozápad od Plzně, zhruba 1,5 h od Prahy). V okolí Mlýna je velká zahrada, louky a lesy, klid přírody na vás dýchne hned při příjezdu.

Ubytování bude ve sdílených pokojích po 3-4 osobách. Dvoulůžkové či jednolůžkové pokoje jsou možné při včasném přihlášení za příplatek.

Strava je formou plné penze a je vegetariánská. Bezlepková a bezlaktózová strava je možná při nahlášení předem.

Ve Mlýně je infrasauna, kterou je možno využít ve volném čase 🙂 

DOPRAVA

Transport po vlastní ose. Účastníky propojíme pro možnost spolujízdy.

CENA A PŘIHLÁŠENÍ:

5155 Kč zvýhodněná cena při přihlášení do 30. 6. 2023

5500 Kč standardní cena

(2000 Kč za ubytování a stravu + 3155/3500 Kč celovíkendový program vč. kakaové ceremonie, organizace, pronájmu sálu. Ubytování a zbylá částka kurzovného bude k doplacení v hotovosti na místě). 

Prosím zaregistrujte se zasláním e-mailu s vaším jménem, příjmením a telefonním číslem na info@terezahausmanova.com a zaplacením nevratné zálohy ve výši 1800 Kč na účet č. 1234498010/3030. Do poznámky uveďte „víkend jóga a mindfulness” a své jméno. Zbylá částka kurzovného a ubytování bude uhrazena v hotovosti na místě. Více informací k platebním a storno podmínkám najdete zde.

LEKTOŘI

Tereza Hausmanová, lektorka jógy

Věnuji se józe a mindfulness meditacím od roku 2012 a v začátcích mi nejvíce pomohly lépe zvládnout stres během studií. Jógu vnímám jako cestu sama k sobě, kdy je stále co objevovat o svém těle a fungování mysli. Momentálně se ve své vlastní praxi a výuce zaměřuji především na kultivaci sebe-laskavosti a zvyšování odolnosti vůči stresu. Jóga není jen fyzické cvičení, ale může přesáhnout do každé oblasti života a pomoci nám k naplněnějšímu a spokojenějšímu životu.

Robert Kučera, lektor mindfulness

Studiem různých oblastí seberozvoje se intenzivně zabývám už přes deset let. Kromě rozmanitých kurzů jsem byl také na dvou pobytech ve tmě. Mezi prvními jsem zakončil roční výcvik pro lektory programu Relational Mindfulness Training (RMT). Mimo jiné mám za sebou kurzy RMT, RMT Advanced a MBSR. Aktivně se podílím na spolutvoření v rámci Mindfulness Clubu a to i na největší konferenci na téma všímavosti v ČR MindfulnessCON. Mezi moje oblíbené oblasti patří Vztahy, Vděčnost a Laskavost.

V případě jakýchkoli dotazů pište Tereze na info@terezahausmanova.com nebo přes telefon 725 296 013.

Těšíme se na vás,

Tereza a Robert