Víkend s jógou a mindfulness: Laskavost a soucit

Pátek 8. března 2024 od 17:00 – Neděle 10. března 2024 do 13:00
Fara Habřina – 52 Habřina, Úštěk, Ústecký kraj, 411 45

Laskavost a soucit

Dopřej si víkend v přírodě. Pojď si odpočinout, zastavit se a načerpat síly. Během víkendu se budeme věnovat józe, meditaci všímavosti a zažijeme také kakaovou ceremonii.

Víkendem tě provedou dva zkušení lektoři, Tereza Hausmanová, lektorka mindful jógy, která kombinuje vinyasu/hatha, somatickou a terapeutickou jógu, a Robert Kučera, lektor Mindfulness ve vztazích se zaměřením na vděčnost.

Tématem víkendu je Laskavost a Soucit. Tyto vlastnosti úzce souvisí s kvalitou našich životů. V našich životech vedle příjemných prožitků zažíváme i mnohé výzvy, které právě díky laskavosti a soucitu můžeme snáze zvládat. Rozvíjení těchto kvalit nám může pomoci prohloubit vztah se sebou i s ostatními. Laskavost a soucit jsou také dvě z celkem čtyř tzv. “nezměrností”, o kterých mluvil i Buddha.

Fara Habřina

CO NÁS ČEKÁ:

 • uvolňující a hravé lekce jógy, během nichž se dobře ukotvíme ve svém těle, příjemně ho protáhneme a také posílíme
 • meditace mindfulness (všímavosti)
 • RMT ( Relational Mindfulness Training) v dyádách a ve skupině
 • dechová cvičení pro rozproudění naší životní energie
 • síla jedno-duchosti
 • mindfulness hry pro rozvoj všímavosti ve skupině
 • kakaová ceremonie, během níž se budeme moci spojit s naším nejhlubším záměrem, otevřít své srdce a podívat se do jeho hloubky
 • budeme mít čas na sebe a na procházku po okolí
 • potkáme nové, podobně laděné lidi

PŘEDBĚŽNÝ PROGRAM:

Pátek

16:00 – 17:00 příjezd
17:00 – 18:30 jóga
18:45 – 20:00 večeře
20:00 – 21:30 úvodní kruh

Sobota

08:00 – 9:30 jóga
09:30 – 10:30 snídaně
10:30 – 13:00 workshop Mindfulness / RMT
13:00 – 16:00 oběd a volný čas
16:30 – 19:00 léčivá kakaová ceremonie
19.00 – 20:00 večeře

Neděle

08:00 – 9:30 jóga
09:30 – 10:30 snídaně
10:30 – 13:00 workshop Mindfulness + závěrečný kruh

O JÓZE

V lekcích jógy je kladen důraz na laskavou pozornost k tělu a mysli. Lekce jsou kombinací jemného pohybu vycházející z terapeutické a somatické jógy pro zklidnění nervové soustavy, a zároveň dynamičtější části pro rozproudění energie (prány) v těle. Jóga nás vede do našeho nitra a středu a pomáhá nám kultivovat pocit vnitřního bezpečí.

MINDFULNESS A VŠÍMAVOST VE VZTAZÍCH

Mindfulness neboli Všímavost je schopnosti plně prožívat přítomný okamžik a s nadhledem i se zájmem objevovat, co se v něm odehrává. Všímavost je pro nás cestou ke zdravému, radostnému a udržitelnému přístupu k sobě, k druhým i k prostředí, ve kterém žijeme. Všímavost máme všichni, ale je jen na nás, jak moc ji budeme kultivovat a přinášet tak její plody do našich životů.

Zdravé vztahy jsou i podle rozsáhlých studií to nejdůležitější, co v životě máme a jsou také zdrojem štěstí, spokojenosti a naplnění v životě. Přijďte ochutnat, jaké by to bylo, kdybychom jim uměli věnovat tu správnou pozornost. Vyzkoušíme si, jak je možné se ve vztazích uvolňovat a být více sami sebou.

O KAKAOVÉ CEREMONII

Raw kakao je superpotravina a působí blahodárně na tělo, mysl i duši. Kakao otevírá srdce a zároveň uzemňuje a stabilizuje. Kromě toho, kakao uvolňuje hormony štěstí (serotonin, dopamine) a působí antidepresivně, a tak vyvolává pocity spokojenosti, lásky, vděčnosti. Součástí ceremonie je meditace a tanec.

Základním pravidlem je, že vše je dobrovolné.

PRO KOHO

 • Pro všechny se zájmem o vnitřní ztišení a sebepoznání.
 • Předchozí zkušenost s jógou a mindfulness meditacemi není nutná. Pokud zkušenosti máte, víkend pro vás může být dobrou příležitostí k prohloubení a rozšíření vlastní praxe a k tomu být delší čas tady a teď.

UBYTOVÁNÍ A STRAVA

Ubytuje nás Fara Habřina, bývalá evangelická fara postavená v roce 1851 s výhledem na nejvyšší kopec pravobřežního Labe, Sedlo, s krásnou zahradou a mnoha možnostmi na procházky po Českém Středohoří.

Ubytování je ve sdílených pokojích po 4.

Strava: vyvážená vegetariánská rozšířená polopenze, připravená s láskou <3.
K obědu bude připravená polévka a bude možné ji doplnit o drobnosti, které zůstanou ze snídaně.  Pokud máte nějaké dietní omezení, dejte nám je prosím vědět v přihlášce.

DOPRAVA

Transport po vlastní ose. Účastníky propojíme pro možnost spolujízdy.

CENA A PŘIHLÁŠENÍ:

5500 Kč zvýhodněná cena při přihlášení do 15. 1. 2024

5950 Kč standardní cena

(2800 Kč za ubytování a stravu + 2700/3150 Kč celovíkendový program vč. kakaové ceremonie, organizace, pronájmu sálu.)

Prosím zaregistrujte se zasláním e-mailu s vaším jménem, příjmením a telefonním číslem na info@terezahausmanova.com a zaplacením nevratné zálohy ve výši 2500 Kč na účet č. 1234498010/3030. Do poznámky uveďte „víkend březen” a své jméno. Zbylá částka kurzovného a ubytování bude uhrazena v hotovosti na místě.

S odesláním přihlášky souhlasíte se storno podmínkami.

Individuální cena možná po dohodě pro ty, kdo mají chuť se zúčastnit, ale jejich současná finanční situace jim to nedovoluje (matky samoživitelky, osoby v hmotné nouzi atp.).

LEKTOŘI

Tereza Hausmanová, lektorka jógy

Věnuji se józe a mindfulness meditacím od roku 2012 a v začátcích mi nejvíce pomohly lépe zvládnout stres během studií. Jógu vnímám jako cestu sama k sobě, kdy je stále co objevovat o svém těle a fungování mysli. Momentálně se ve své vlastní praxi a výuce zaměřuji především na kultivaci sebe-laskavosti a zvyšování odolnosti vůči stresu. Jóga není jen fyzické cvičení, ale může přesáhnout do každé oblasti života a pomoci nám k naplněnějšímu a spokojenějšímu životu.

Robert Kučera, lektor mindfulness

Studiem různých oblastí seberozvoje se intenzivně zabývám už přes deset let. Kromě rozmanitých kurzů jsem byl také na dvou pobytech ve tmě. Mezi prvními jsem zakončil roční výcvik pro lektory programu Relational Mindfulness Training (RMT). Mimo jiné mám za sebou kurzy RMT, RMT Advanced a MBSR. Aktivně se podílím na spolutvoření v rámci Mindfulness Clubu a to i na největší konferenci na téma všímavosti v ČR MindfulnessCON. Mezi moje oblíbené oblasti patří Vztahy, Vděčnost a Laskavost.

V případě jakýchkoli dotazů pište Tereze na info@terezahausmanova.com nebo přes telefon 725 296 013.

Těšíme se na vás,

Tereza a Robert